4 rady, jak se zbytečně nezadlužit

Peníze potřebuje k životu každý z nás. Pokud je nemáme, můžeme si je buď našetřit, nebo využít možnosti půjčky. Ty jsou dobrým pomocníkem, ale zlým pánem. Je proto dobré vědět, jak si půjčit, abychom se zbytečně nezadlužili. Podívejte se s námi na čtyři nejdůležitější rady, které před případný mi problémy zaručeně ochrání i vás samotné. Dodržet je není nic složitého.

Nepůjčujte si na zbytečnosti

První radou je nutnost zvážit, zda peníze skutečně potřebujete. Je mnoho zbytečných věcí, na které si dnes lidé půjčují. Přitom většinu z nich ke svému životu absolutně nepotřebují. Podíváme-li se na to hlavní, k čemu by neměla být půjčka vůbec využívána, potom zmiňme tyto možnosti:

 •          Dovolená a cestování
 •          Kosmetické zákroky a investice do krásy
 •          Vánoční a jiné dárky

Na druhou stranu existují také situace, kdy se bez půjčky skutečně neobejdeme. I zde samozřejmě můžeme být konkrétnější a tak zmíníme, že to mohou být investice do domácnosti, nutnost koupě vozu, nebo řešení krátkodobých problémů. Chybí-li nám pár tisíc před výplatou, mohou být oblíbené půjčky ještě dnes možností, jak peníze získat. Zvláště v případě, kdy je třeba platit složenky a nikdo z našich blízkých nám půjčit nechce.

Pečlivě si pročtěte smlouvy

I to je cesta, jak se vyhnout zbytečnému zadlužení. Dnes je na trhu řada společností férových a transparentních, což znamená, že už při žádosti znáte výši úroku, splátky, ale i sumy, kterou přeplatíte. Přesto je dobré přečíst si smlouvu, kde mohou být uvedeny různé sankce. Může se stát, že třeba jenom jediný den prodlení bude spojený s pokutou v řádech několika tisíců korun. A je jedno, zda je požadovaným úvěrem půjčka pro ženy na MD, nebo spotřebitelský úvěr spojený s vaší nemovitostí. I proto je dobré obrátit se raději na společnost s pozitivními referencemi. Jedině tak máte jistotu, že případné sankce budou aplikovány až později, a budou spojeny s běžnými částkami – třeba v řádech stovek korun.

Nepůjčujte si více, než potřebujete!

Získat půjčku je dnes jednodušší, než tomu bylo dříve. A to může být spojeno s celkem nemalým problémem. Jakým? Lidé si půjčují více, než doopravdy potřebují. Vinu na tom mají hlavně úvěrové společnosti, která vás logicky tlačí do větších půjček. Pamatujte, že čím více peněz si půjčíte, tím déle budete splácet a tím více reálně přeplatíte. S vyššími půjčkami může opět souviset i utrácení za zbytečnosti. Proč kupovat nejmodernější telefon za desítky tisíc, když může plně stačit ten za jednotky?

Hleďte na výhodnost půjčky

To nejdůležitější jsme si nechali na konec. Je to výhodnost půjčky. Čím je výhodnější, tím lépe. Minimální úrok a RPSN jsou cestou, jak se zbytečně nezadlužovat. Myslete i na to, že velmi oblíbená SMS půjčka bez registru online může nabídnout obě sazby i v nulové výši. Tedy pokud ji včas splatíte. To se tává nejvýhodnějším úvěrem na trhu. Pokud tak neučiníte, pamatujte na doúčtování úroku, ale i poplatku za prodloužení splatnosti. A to mohou být i desítky procent z půjčené částky.

 • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *