Levné letenky

Již jsem zmiňoval 2 možnosti jak ušetřit na ubytování při plánování vlastní dovolené nebo poznávacího výletu, tak nyní zbývají ještě letenky. Druhá část nákladů, která spolu s ubytováním hraje největší roli na celkové ceně.

Není pravda, že létání je drahé, můžete letět i velmi levně a to třeba jen za pár centů či euro, ale musíte vědět, jak na to, takovéto letenky nejde koupit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Důležité je znát pár informací a pak ve správnou chvíli neváhat a ihned platit.

Akce nebo chyba?

Z pohledu aerolinky se může jednat buď o chybný tarif, kdy například do ceny letenek zapomene připočítat jednu část ceny a tak je letenka za zajímavou cenu. V takovém případě je nutné kupovat velmi rychle, ale i tak nemáte jistotu, že opravdu poletíte, neboť takovéto letenky se může aerolinka i dodatečně po zakoupení a vystavení letenek zrušit. Oproti tomu 100% jistotu máte při různých akcích například k výročí zahájení provozu, otevření nové linky a podobně, ale také opět platí, že musíte kupovat velmi rychle, neboť tyto akční ceny zcela jistě neplatí pro všechny cestující, ale bývají omezeny třeba na prvních 10 000 rezervací nebo do každého letadla třeba jen 2 akční místa a pak se cena zase zvedá.

Kdy kupovat?

Druhá důležitá věc je čas nákupu. Letenky bývají nejčastěji nejlevnější přibližně 2-3 měsíce před odletem a pak jejich cena roste spolu s obsazeností daného letu a až pokud by zbývalo hodně volných míst, tak třeba den nebo dva před odletem může cena zase opadnout, ale to záleží na konkrétní situaci.

Co je třeba vědět?

Také bych doporučil začít ceny letenek sledovat s předstihem, neboť není nic neobvyklého, že jedna aerolinka pošle newsletter se „super akční cenou“ a přitom jiná aerolinka prodává stejnou trasu po celou dobu za cenu nižší a to bez akce. Takže je důležité alespoň trochu porovnat ceny, aby člověk věděl co je cena běžná a co opravdu akční cena a má cenu kupovat.

Dále rozhodně nespoléhejte jen na české rezervační systémy. Využívejte k nákupu letenek i zahraniční prodejce, kde hlavně v Itálii, mají častější různé slevové kody nebo se dost často můžete setkat se slevou za platbu určitým typem karty, nejčastěji Amex nebo Diners Club a není neobvyklé, že například let s lowcost dopravcem praha – londýn stojí 24 euro a sleva za platbu Amex kartou je 20 euro, takže platíte reálně jen 4 eura a podobně.

Nebojte se odletu i z jiných letišť než z Prahy. Brno například nabízí levnější spojení do Londýna nebo Eindhovenu. Bratislava se v poslední době také dost rozšiřuje. Velké množství levných letenek najdete i v Polsku a pro nás dobře dostupné Wroclavi nebo Katovicích, kde dokonce snad mají slevový program pro parkování aut s českou SPZ, kdy se jen vyplní formulář a výsledná cena za týden parkování je kolem stokoruny.

Kde čerpat informace?

Na tento web budu dávat tipy na konkrétní letenky asi jen velmi málo, ale doporučuji sledovat weby jako akcniletenky.com nebo cestujlevne.com a hlavne i jejich diskuzni fora, kde se člověk také dozví mnoho zajímavého

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *