Máme důkaz, že s LED žárovkami opravdu ušetříte

O LED žárovkách se mnohdy mluví jako o zázraku. Jejich cena se postupně snižuje, ale stále jsou několikanásobně dražší než klasické žárovky. V dlouhodobém horizontu však ušetří hromady peněz. Průměrná LED žárovka vydrží klidně přes 20 let a celou tu dobu vydává jasné světlo.

To jsme vám asi neprozradili nic nového, že? My však nechceme jen vést plané řeči, dokážeme vám, že s LED žárovkami skutečně ušetříte tisíce ročně.

Vezměme si jednoduchý příklad. Řekněme, že máte doma 8 žárovek. To ještě není moc velké množství, když si ujasníte, že žárovka se určitě nachází na záchodě, v koupelně, kuchyni, ložnici, obývacím pokoji, dětském pokoji, možná na chodbě atd. Osm rozhodně není nadnesené číslo. Budeme počítat s tím, že denně svítíte 4 hodiny. Pro správný výpočet použijeme kalkulačku úspor pro LED svítidla.

Do kalkulačky je třeba zadat údaje o původních i nových žárovkách včetně jejich ceny, příkonu a životnosti. Tyto údaje najdete buď na krabičce nebo v popisu žárovky na internetu, nebo je můžete nechat zadané. Ve výchozím stavu jsou tyto hodnoty v kalkulačce vyplněné průměrnými čísly. Například sazbu za energii mají stanovenou na 4,48 Kč/kWH podle sazby ČEZ.

Při našich zadaných osmi žárovkách za rok ušetříme 2616 Kč. Když si od částky odečteme finance potřebné na nákup osmi nových LED žárovek (počítáme se 150 Kč/kus, sehnat by se daly i levněji), pořád ušetříme 1600 Kč. To nezní vůbec špatně, ne? Místo tří tisíc budeme ročně platit za svícení pouhou pětistovku.

Jak vidíte, úspory jsou značné a výmluva na vysoké ceny LED žárovek je opravdu jen výmluva. Investice se vrátí za pár měsíců. Pokud se přesto domníváte, že je pro vás příliš drahé vyměňovat žárovky v celém domě, vyměňte je aspoň tam, kde svítíte nejvíc. Pamatujte, že nikdy není třeba měnit celé světlo. LED žárovky se vyrábějí v mnoha různých tvarech, hodí se do jakéhokoliv lustru.

Než se vydáte nakupovat, propočítejte si údaje na kalkulačce úspor s LED svítidly a doporučte ji každému, kdo je k LED žárovkám skeptický. Tady je to vidět černé na bílém.

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *