Máte cestovní pojistku zdarma? Ne vždy může vyhovovat

Když vyrážíme do zahraničí, můžeme si opatřit i pojistku, kterou dostaneme zdarma. Kde ji vezmeme? Mnohdy ji dávají banky třeba ke svým kreditním nebo debetním kartám. Stejně tak ji ale mohou dát i cestovní kanceláře nebo agentury, jako bonus ke svým zájezdům. Ne vždy je ale takové cestovní pojištění do zahraničí dobrou volbou, jelikož často se jedná pouze o obyčejný produkt a jakékoliv jiné, i nejlevnější cestovní pojištění může být lepší. Podívejme se proto na možná rizika.

Hleďte na výše limitů pojistného krytí

O co konkrétně jde? Samozřejmě o takové částky, které jsou spojeny s tím, kolik škod za nás konkrétní pojistka uhradí. Obecně platí, že bychom měli volit srovnání cestovního pojištění a využívat vždy takové pojistky, které mají tyto limity co nejvyšší. Pokud ale vezmeme tuto bezplatnou pojistku, může se stát, že krytí je natolik nízké, že nám ani nemůže vyhovovat. Příkladem může být cestovní pojištění na hory, které mnohdy nepokrývá jenom ošetření, ale třeba i operace, nebo různé transporty. A zde mohou jít ceny i vysoko na miliony korun. Příklad takové destinace? Černá Hora.

Pozor také na rozsah pojistky

I ten je důležitý a je jedno, kam plánujeme cestovat. Může to být klidně i cestovní pojištění mimo EU, ale pokud má malý rozsah, je zde riziko spojené s tím, že budeme ochráněni jenom u některých pojistných událostí. I pokud si sjednáme nejlevnější cestovní pojištění online, máme jistotu toho, že zde případných pojištěných rizik může být více. Navíc tak dostaneme třeba pojistku zavazadel, odpovědnosti, ale třeba i asistenční služby. I proto nám ona bezplatná varianta nemusí vyhovovat.

Jak se zachovat správně?

My doporučujeme web Porovnej24.cz, který je spojený s možností sjednat si cestovní pojištění online. A to nejenom za nízké ceny, ale především v takovém rozsahu, který potřebujeme. Máme tak jistotu, že získáme plnou ochranu. A to ať už jde o cestovní pojištění do EU, nebo se jedná o pojistku, kdy cestujeme mimo Evropu.

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *