Operativní leasing

Co je to vlastně operativní leasing?

Od nám více známemu finančnímu leasingu se tento operativní liší tím, že na konci splácení nepřechazí předmět tohoto leasingu do rukou nájemce, ale ve většině případů je nahrazen novým a nájemce znovu začne platit pravidelné splátky. Je to tedy dlouhodobý pronájem předmětu bez rizik spojených právě s jeho náklady.

V čem je tedy výhodný?

Ve srovnání s finančním leasingem je tento výhodný, jelikož veškerá rizika spojená s předmětem, jako jsou opravy nebo poruchy, nese na bedrech pronajímatel nikoli nájemce. U operativního leasingu je v případě poruchy předmětu okamžitě poskytnut náhradní předmět. Stejné je to s údržbou, tu také zajišťuje pronajímatel. Výhodou je také nulové riziko poklesu zůstatkové hodnoty a hlavně víte přesné fixní měsíční splátky. Leasingová splátka patří mezi nákladovou položku, takže je plně daňově odečitatelná.

Jaké předměty mohou být spojeny s operativním leasingem?

Mezi nejčastější předměty operativního leasingu patří hlavně nemovitosti, auta, různé technologie, počítače nebo laboratorní technika.

Jak spočítat operativní leasing?

Pokud nad operativním leasingem uvažujete, určitě je lepší si osobně s odborníky probrat veškeré podmínky. Nebo si nezávazně leasing spočítat díky online kalkulačce, ve které vyplníte formulář specifikace vozidla a pracovníci vám co nejdříve zašlou nabídku operativního leasingu pro vámi vybraný vůz. Pokud máte chvilku, můžete zavolat zdarma a poradit se přímo po telefonu.

Auto na operativní leasing?

Pokud přemýšlíte o vozu s využitím operativního leasingu, podívejte se na webovou stránku firmy Hertz Lease, která funguje od roku 1985 a během několika let se rozšířila po celém území České republiky. Tak neváhejte a informujte se o vašem leasingu.

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *