Zamyšlení nad příjmy a výdaji

Možná bychom se občas měli zamyslet nad tokem peněz v našich peněženkách a na účtech, protože jen správnou rozvahou si můžeme ušetřit čas a ve výsledku i peníze. Dle mého názoru většina lidí hledá jen větší příjem a téměř neřeší jak peníze utrácí, ale ve výsledku může zbývat méně peněž než u člověka s nižším příjmem, ale rozumnými výdaji.

Když si to hodně zjednodušíme, tak mějme člověka A s příjmem 50 000 Kč měsíčně, který však neřeší výdaje a tak třeba benzín nakoupí na nejbližší pumpě, když ho auto upozorní, elektroniku dojde koupit v krámě za rohem, potraviny v samoobsluze poblíž.

Oproti tomu druhý člověk může vydělávat třeba „jen“ 45 000 Kč, ale alespoň zběžně si kontroluje, zda neutrácí zbytečně, respektive hlavně zda danou věc nesmyslně nepřeplácí. Takže například přes webovou nebo mobilní aplikaci sleduje ceny PH a dnes již není problém do aplikace zadat cestu odkud kam jedeme a jak moc jsme ochotni si zajet k pumpě a aplikace nám sama vyhledává přehled cen okolo této plánované trasy a na základě ceny nebo třeba i věrnostního programu či značce dané pumpy se rozhodne, kde natankuje. (P.S.: není třeba to hnát do extrémů a asi je zbytečné kvůli rozdílu ceny 0,2 Kč na litru zajíždět několik kilometrů, ale osobně se dost často setkávám s tím, že na mé pravidelné trase z jednoho města do druhého cca 20 km daleko od sebe se ceny odlišují i třeba o 3 Kč na litru (první město Eurooil, OMW a ve druhém Benzina plus a další 2 menší benzínky)) a takový rozdíl již udělá na každém tankování okolo 100 Kč rozdílu. Stejně tak s elektronikou, sice rozhodně nemůžu doporučit vyhledávač cen a vzít tu úplně nejlevnější nabídku, neboť pak se může stát, že při případné reklamaci za rok již tento obchod bojující výhradně cenou nemusí existovat, neboť jednoduše zkrachuje, ale i tak se často vyplatí vybírat mezi velkými e-shopy a případně i sledovat další dodatečné slevy z publikovaných cen, neboť další peníze vám vrátí například Refundo (aktuálně 50 kč bonus jen za registraci). Přeci jen při nákupu například notebooku za cenu 20 000 Kč a při shodné ceně na více větších obchodech, kde se nebojíte nakoupit, tak lepší vzít koupit z obchodu, kde Vám refundo vrátí třeba 2% (což odpovídá 400 Kč) než na jiném obchodě bez dodatečného cashbacku. Další kapitolou jsou různé slevové kody, které se však velmi rychle mění, takže je potřeba je aktivně vyhledávat, nějaký soupis aktuálně platných slevových kodů na některé české e-shopy Vám přinesu v dalším článku.

Takže moje rada zní: nesledujte jen příjmy, kontrolujte i výdaje a ve výsledku vám může zůstat o něco víc a snadněji než se snažit vydělávat více.

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *